عاری از مواد نگهدارنده

مخمر فرآوری شده گاستو عاری از هرگونه مواد نگهدارنده و افزودنی بوده و بصورت کاملا طبیعی و ارگانیک به مصرف کنندگان محترم عرضه می گردد.

تابحال به تاریخ انقضای مواد غذایی دقت کرده اید؟ بعضی از مواد غذایی که درحالت عادی زود فاسد می شوند تاریخ انقضای طولانی مدتی دارند؟ چه چیزی باعث ماندگاری بیشتر این ماده غذایی شده است؟

مواد نگهدارنده (Preservatives) همانطور که از اسم آن ها پیداست، موادی هستند که با افزودنشان به انواع غذاها و خوراکی ها، زمان فاسد شدن آنها به تعویق می افتد و در واقع دیرتر فاسد و خراب می شوند.

به طور کلی مواد نگهدارنده موادی هستند که اجازه رشد میکروارگانیسم ها یا تغییرات شیمیایی را در مواد غذایی مختلفی که به صورت صنعتی تولید می شوند، نمی دهند. اما در اغلب موارد این فرآیند باعث از بین رفتن ارزش غذایی و کیفیت خوراکی نیز می شوند.

فواید و سالم بودن استفاده از این مواد مصنوعی برای نگهداری طولانی مدت از مواد غذایی، هنوز هم موضوع بحث بسیاری از محققین است. مواد غذای تازه بدون نگه دارنده و افزودنی بوده و باعث حفظ سلامت بدن می شود در حالیکه وقتی همان مواد غذایی به مواد افزودنی آغشته می شود باید با احتیاط مورد مصرف قرار گیرد.

اگر چه استفاده از افزودنی ها موجب کاهش فعالیت میکروارگانیسم ها و در نتیجه افزایش زمان ماندگاری محصولات می شود، اما استفاده از بسیاری از آنها مضراتی نیز به دنبال دارد.

No Comments