مخمر مغذی بهبود دهنده طعم

مخمر فرآوری شده گاستو طعم دهنده و بهبود دهنده طعم غذا

بهبود دهنده های طعم ترکیباتی هستند که به منظور تکمیل یا تقویت طعم طبیعی غذا به آن اضافه می شوند. اولین بار جلبک دریایی به منظور تقویت طعم غذا به آن افزوده شد. اسید آمینه L-گلوتامات به عنوان ماده موثره تقویت کننده طعم در جلبک دریایی شناخته شد و مونو سدیم گلوتامات (MSG) اولین تقویت کننده طعم شد که مورد استفاده تجاری قرار گرفت. عطر و طعم غنی مرتبط با اسید آمینه L-گلوتامات، اومامی نامیده می شد.

ترکیبات دیگری که به عنوان تقویت کننده طعم مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: ریبونوکلئوتیدها، مونوفسفات اینوزین(IMP)، مونوفسفات گوانوزین(GMP) و مخمر فرآوری شده. از تقویت کننده های طعم دهنده می توان در سوپ ها، آبگوشت ها، سس ها، خورش ها، ادویه جات، سبزیجات کنسرو شده و یخ زده و گوشت استفاده کرد.

مخمر فرآوری شده چه طعمی دارد؟

مخمر فرآوری شده دارای طعمی است که به عنوان پنیری (Cheesy) ، آجیلی (Nutty)، نمکی و مطبوع (Savoury) و اومامی (Umami) توصیف شده است. فقط یک یا دو قاشق غذاخوری مخمر فرآوری شده می تواند طعم قوی خود را به سوپ، خورش و غذاهای دیگر اضافه کند. البته، برای سس های پنیری و املت به مقادیر بیشتری نیاز هست!

اضافه کردن مقدار کمی از مخمر فرآوری شده به غذا باعث افزایش طعم آن می شود.

آیا حاوی MSG است؟

خیر ، طعم اومامی مخمر فرآوری شده از اسید گلوتامیک است. گلوتامیک اسید یک اسیدآمینه طبیعی است که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شود و مانند مکمل مونو سدیم گلوتامات تجاری نیست.

منابع:

https://www.britannica.com/topic/food-additive/Natural-colorants

https://blog.fatfreevegan.com/2011/10/what-the-heck-is-nutritional-yeast.html

No Comments