مخمر تغذیه ای

مخمر فرآوری شده (saccharomyces cerevisiae)

مخمر فرآوری شده (saccharomyces cerevisiae) نوعی مخمر غیر فعال است. که نباید با مخمر آبجو یا مخمر نانوایی اشتباه گرفته شود. این محصول در ساده ترین توصیف، منبع فوق العاده ای از ویتامین B است که طعم پنیر را به هر غذایی اضافه می کند. که افراد نیازمند به مواد غذایی غنی و زودجذب مانند کودکان، ورزشکاران و بیماران در دوره نقاهت از این محصول به عنوان مکمل برای افزایش ویتامین ها استفاده می کنند.

مونو سدیم گلوتامات (MSG)

در مقابل، مونو سدیم گلوتامات (MSG) نمک سدیم اسید گلوتامیک است. این ماده تقویت کننده طعم است که بخشی از  آن اسید و بخش دیگر سدیم است و از نظر تغذیه ای مزیتی ندارد و یک ترکیب شیمیایی است.

در مورد مخمر فرآوری شده و مونوسدیم گلوتامات به دلیل وجود اسید گلوتامیک در هر دوی آنها سردرگمی وجود دارد. گلوتامیک اسید و گلوتامات در اصل مترادف هستند. بزرگترین تفاوت در نحوه واکنش بدن است. اسید گلوتامیک وارد بدن می شود و بدن به طور طبیعی مولکول اکسیژن را حذف کرده و آن را به گلوتامات تبدیل می کند.

تفاوت این ماده در این است که MSG یک منبع متمرکز از این ترکیب است که شامل سدیم نیز می باشد. درحالی که مخمر فرآوری شده یک محصول مخمر غیرفعال و کامل است و از نظر شیمیایی معادل MSG نیست.

مطالعات نشان داده است که گلوتامات به طور طبیعی در بدن انسان تولید می شود. همچنین در بسیاری از غذاهایی که می خوریم مانند پنیر پارمزان، گوجه فرنگی، قارچ، گردو، تخم مرغ، مرغ، گوشت گاو، هویج، نخود فرنگی و سایر سبزیجات نیز وجود دارد. گلوتامات نقش مهمی در متابولیسم انسان دارد. گلوتامات به عنوان بهبود دهنده هضم غذا، بویژه در دوره حاملگی اثبات شده است. همچنین به واسطه کمک به تولید پروتئین، در مرحله رشد بسیار مفید و تاثیرگذار است.

مونو سدیم گلوتامات، نمک سدیم جدا شده گلوتامیک اسید است. که یک ترکیب مصنوعی است و برای تقویت طعم غذاهای فرآوری شده استفاده می شود. گلوتامات و MSG هر دو به طور طبیعی حاوی گلوتامیک اسید هستند ، اما این ترکیبات رفتار متفاوتی در بدن خواهند داشت.

گلوتامیک اسید موجود در پروتئین باعث ایجاد عوارض جانبی نمی شود. برای ایجاد عوارض جانبی، اسید گلوتامیک یا باید ساخته شده یا از پروتئین استحصال شده از تخمیر خارج شده و پردازش شده باشد. مخمر فرآوری شده گاستو بدون دست ورزی ژنتیکی و بدون افزودن MSG بوده و بجای واکنش های شیمیایی با استفاده از افزودنی های طبیعی برداشت می شود.

در نتیجه ، هر دو ماده (MSG و مخمر مغذی) حاوی گلوتامات هستند. اما تفاوت این دو در نوع فرآیند و غلظت سدیم است. مخمر فرآوری شده حاوی مقدار بسیار کم و طبیعی از گلوتامیک اسید است. مونو سدیم گلوتامات در واقع، مجموعه ای متراکم و توامان از مضرات گلوتامیک اسید و سدیم است.

 

منابع:

https://www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/monosodium-glutamate

https://www.westonaprice.org/health-topics/abcs-of-nutrition/nutritional-yeast

http://www.truthinlabeling.org/hiddensources.html

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2405654515300299

https://www.vegkitchen.com/nutrition/nutritional-yeast-a-great-source-of-b12-and-other-b-vitamins

https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/04/21/msg-is-this-silent-killer-lurking-in-your-kitchen-cabinets.aspx

https://draxe.com/nutritional-yeast

https://www.livestrong.com/article/329820-what-is-the-difference-between-glutamic-acid-glutamate

No Comments